Культура
У Новомосковській громаді створили майстерню Миколаївського розпису

У Новомосковській громаді створили майстерню Миколаївського розпису

Миколаївський розпис — ще одне унікальне мистецтво Дніпропетровщини. Миколаївці розповідають, що їх розпису понад 300 років. Йому притаманна своєрідна техніка — плоске писання, малюнок накладається на малюнок, колір на колір.

Про це повідомляє Дніпропетровська облрада.

Сьогодні у Новомосковському районі зберіглися кілька десятків скринь, розписані цим розписом. Найстарішій – більше 200 років.

Миколаївський — другий після петриківського розпис, який є унікальним явищем народного мистецтва Дніпропетровського регіону, що потребує детального вивчення і збереження. Для того, щоб відтворити, популяризувати та зберегти цей унікальний вид мистецтва проводять багато заходів. Це майстер-класи, виставки, семінари.

«Створення творчої майстерні «Миколаївського розпису» — логічне продовження заходів, направлених на його збереження, популяризацію і передачу майбутнім поколінням. Саме тому я з радістю відгукнулася на таку ініціативу директорки Миколаївського будинку культури Інни Прийменко. Місцева громада зробила свій внесок у відтворення миколаївського розпису, далі справа за науковцями», — сказала депутатка обласної ради, начальниця гуманітарного управління обласної ради Лілія Гиренко.

За рахунок депутатської субвенції Лілії Гиренко і за підтримки Губиниської селищної ради зробили ремонт кімнати, де розташувалася майстерня.Меблі до неї миколаївці придбали завдяки субвенції, яку отримали як переможці обласного проєкту «Нематеріальна культурна спадщина Дніпропетровщини».

Майстерня тепла і затишна. Тут можна як проводити майстер-класи для пересічних громадян, так і навчати цьому мистецтву юних послідовників. Для перших відвідувачів майстерні майстрині Миколаївського розпису Анна Бирса, Марія Горяна та Анастасія Нікітіна провели майстер-клас, а потім презентували виставку миколаївського розпису.

«Я вперше побувала у Миколаївці і побачила їх колекцію. Можу сказати, що цей розпис дійсно є цікавим з точки зору народного мистецтва. Він дуже оригінальний і значно відрізняється від петриківського. В колекції художнього музею зберігається декілька скринь, розписаних аналогічним розписом, та декілька старовинних ікон, прикрашених орнаментом у стилі миколаївського розпису», — повідомила директорка художнього музею.

Читайте також: Сьогодні, 26 січня, електротранспорт в Дніпрі не працюватиме;

2023-01-26 11:30:00
true
Відео Дня
Архів Новин